ZDOKONALOVACÍ CVIČENÍ

17. dubna 2006 v 16:33 |  MAGIE
Zdokonalovací cvičení /část první/
Být čarodějnici znamená neustále se zdokonalovat. Zvlášť těžké je to pro začátečníky. Ale pro ty kdo nepoleví se bude odkrývat svět dříve netušených možností, objevíte svojí sílu…
Prvním krokem k meditaci je relaxace a dýchání. Pokud cvičíte jógu, tai-čchi nebo třeba pět Tibeťanů apod. máte k dispozici vlastní systém relaxace a dechu.
Nacvičování relaxace dle Edmunda Jacobsona
Cílené napnutí a náhlé uvolnění svalů dokáže tělo naprosto zbavit fyzického i duševního napětí. Možná se to hned napoprvé nepodaří ale po krátké době to půjde snadněji. Zkuste to prostě nenucené. Pokud budete netrpělivé, okrádáte se o účinek cvičení.
Každý sval se na čtyři vteřiny zatne maximální silou a poté náhle uvolní. Důležité je hned nepřecházet k další svalové skupině a nechat si dvě minutky na odpočinek. Hluboce dýchejte do břicha a prociťujte tíži, která se pomalu šíří tělem. Pokud se vám zdá přestávka dlouhá a myšlenky opět začínají opět toulat zkraťte fázi prociťování podle libosti. Položte se na záda na teplou ale příliš měkkou podložku.
- sbalte chodidla do pěsti, setrvejte v napětí, pak náhle povolte. Vnímejte jak se chodidla zahřívají. Dopřejte si přestávku.
- Silou nadzdvihněte paty nad podložku a po čtyřech vteřinách je opět položte zpátky.
- Zatlačte paty pevně do podložky. Napětí, uvolnění a přestávka…
- Propněte kolena, celé dolní končetiny mohutně napněte, asi na jednu vteřinu zdvihněte a pak je zase vraťte zpět. Poté si odpočiňte.
- Zatlačte spodní stranu lýtek a propnutá kolena proti podložce, setrvejte v napětí, pak se uvolněte a odpočívejte.
- Stáhněte obě hýždě pevně k sobě, setrvejte v napětí, pak se uvolněte a odpočívejte.
- Pro procvičení svalů pánevního dna nejprve sevřete svěrač řitní, pak jej uvolněte a odpočívejte.
- Nejdříve co nejvíce břicho vysuňte, setrvejte v napětí, pak se uvolněte a odpočívejte.
- Poté vtáhněte břicho dovnitř, setrvejte v napětí, pak se uvolněte a odpočívejte.
- Nejdříve ramena co nejvíce přitáhněte k sobě před hrudníkem, aniž je zvednete vzhůru. Setrvejte v napětí, pak se uvolněte a odpočívejte.
- Poté stáhněte k sobě lopatky - trup se přitom mírně nazdvihne nad podložku. Setrvejte v napětí, pak se uvolněte a odpočívejte.
- Procvičte nadloktí: prsty sevřete do pěstí a pěsti přitáhněte k ramenům. Napětí, pak se uvolněte a odpočívejte.
- Procvičení předloktí: prsty sevřete do pěsti a pěsti přitáhněte k předloktí. Setrvejte v napětí, pak se uvolněte a odpočívejte.
- Ukažte svou nejlepší grimasu: stáhněte obočí, z očí udělejte štěrbinky, rty vtáhněte dovnitř nakrabaťte nos. Setrvejte v napětí, pak se uvolněte a odpočívejte.
- Na závěr současně napněte všechny svaly. Pak se uvolněte.
- V myšlenkách si projděte celé tělo. Prociťte, jak je těžké a jak klidně odpočívá na podložce.
- Pokud vám hlavou táhnou ještě nějakou myšlenky, přátelsky je pozorujte. Zítra je přece taky den!
Dechová cvičení
Můžete se předtím lehnout na podložku. Jednu ruku dejte na břicho, druhou na hruď. Pomalým a nenásilným dýcháním zklidníte svou mysl. Nadechněte se nosem, v duchu počítejte od jedné do čtyř. Zadržte dech a znovu počítejte, tentokrát do dvou. Vydechněte nosem na čtyři. Nakonec si před dalším cyklem oddechněte při počítání do dvou. Celý cyklus opakujte desetkrát a pokud chcete můžete rytmus počítání zpomalovat.
Nacvičujte relaxační cvičení pokud cítíte ztuhlost v těle anebo před spaním.
Pomalé řízené dýchání, využívejte všude když se chcete zklidnit. Naplno dýchejte při procházkách přírodou, představujte si jak čerpáte energii z okolí v podobě zlatého či modravého světla.
Nimue
propůjčeno od Nimue.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | E-mail | Web | 25. dubna 2008 v 13:57 | Reagovat

?

2 čaroděj temnot čaroděj temnot | 17. května 2008 v 19:35 | Reagovat

hhhh

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama