PŘED VYKONÁNÍM KOUZLA

17. dubna 2006 v 16:31 |  MAGIE
Před vykonáním kouzla
Poznámka
O magické etice bych chtěla poznamenat tohle: magie je zcela v rukou člověka a záleží jen na něm zda ji použije pozitivním nebo negativním způsobem. Jak příklad lze použit elektřinu, nůž nebo oheň. Lidově se mluví o bílé a černé magii. Existují názvy stříbrná či šedá magie. To však není důležité. Každopádně je dobré na konci rituálu pronést větičku "Ať to nikomu neublíží!".
Při provádění takových rituálů, jako je zbavení se negativní osoby, působení na dlužníka… je třeba být obzvlášť opatrný. Nesmíte k dotyčné osobě cítit zlobu! Takový rituál se může lehce zvrátit v negativní. Kouzlo připoutání taktéž není moc etické. V žádném případě se neprovádí pokud milovaný člověk je již zadaný. Manipulace v magii je velice sporná. Nikdy nemůžeme tvrdit, že při tom nejnevinnějším rituálu nikým nemanipulujeme. Pokud kouzlo ve vás vzbuzuje strach nebo obavy, raději ho neprovádějte. Je velká šance, že při tom něco pokazíte. Přistupujte k magii s čistým srdcem a otevřenou duši.
Před vykonáním kouzla
1. Pokud plánujete vykonat nějaký obtížnější rituál, vyložte si na to karty či runy.
2. Před průběhem rituálu se ujistěte, že nebudete rušení. Potom následuje rituální koupel (není povinná). Můžete se jen osprchovat nebo poležet ve vaně, do vody můžete přidat bylinkový odvar či pár kapek éterického oleje (jehličnany jsou výborné). Přitom si představujte jak od vás odchází starosti a špína všedního dne. Poté si oblečte něco čistého a z přírodních vláken nebo můžete zůstat i nahý/á, je to na vás.
3. Očistěte svoje silové místo. Máte hodně možnosti jak to udělat.
  • Zameťte podlahu koštětem. Přitom představujte jak vymetáte pryč všechnu negativní energii. Můžete jednoduše vyluxovat.
  • Rozprašte na podlaze sůl nebo bylinky např. tymián, šalvěj, kadidlo apod. poté podlahu ukliďte
  • Po vymetení koštětem můžete vykropit svoje rituální místo posvěcenou vodou (výroba magických předmětů) nebo vodou s přidáním levandulového oleje.
  • V nouzi můžete použít očistu hlasitou hudbou např. bubnováním. Dále můžete zapálit vonnou tyčinku s vůni kadidla, myrhy, šalvěje… nebo použit aroma lampičku.
  • Výše uvedené způsoby očisty můžete libovolně kombinovat.Venkovní rituály vyžadují minimum očisty (kameny, opadané listí…)
Pomůcky a další poznámky pro wiccanské rituály najdete v knize S. Cunninghama Keltská přírodní magie wicca (podle mě tato kniha pro samostatnou čarodějnici mnohem vhodnější než Bucklandova Modrá učebnice).
Nimue
propůjčeno od Nimue.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama