Mini lexikon Bylinek 1

30. dubna 2006 v 11:13 |  MAGICKÁ MOC kamenů,rostlin a stromů.

Malý lexikon bylinek I.


Africká fialka
- ve svém okolí tyto květiny navozují spirituální atmosféru. Dokud rostou, mají ochranné účinky.
Aloe - v téhle původně pouštní rostlině se skrývá 160 účinných látek! Staří Egypťané ji považovali za studnici mládí.Věřili,že kdo se vykoupal v koupeli s aloe stárnul pomaleji nebo vůbec. Hlavní užití je při rituálech věštění a duchovního vývoje. Aloe je tradičně spojována se ženstvím. Usušené listy se dávají do kadidel používaných pro vzývání Luny, které je žádána, aby pomohla porozumět problémům a proniknout do podstaty věcí. Naopak z čerstvých listů vymačkaná šťáva se přidává do očistné koupele.
Aron - jedovatý, milostné kouzlo, kouzlo prahu, bronchitis.
Bazalka - je spojována se smrtí a nesmrtelností. Přidávala do rituální koupele před obřadem a také do kadidla.
Blín - jedovatý, ochraňuje dům, váže démony, uklidňuje. Kouř z doutnajících rostlin vdechují čarodějnice při některých rituálech pro zvýšení jasnozřivosti.
Břečťan - jedovatý, vázací bylina, posiluje oči
Buznice lékařská - velmi silná ochrana proti zlým köuzlům.

Cesmína
- jedovatá, duchovní ochrana, antirevmatikum
Cibule - vyjasňuje atmosféru
Citron - očišťuje, vyjasňuje ducha. Ve šťávě citrónu smíchané s vodou se omývají magické předměty (amulety, talismany, šperky...), které byly získány z druhé ruky, aby se zbavily negativních vibrací. (K tomuto účelu je také vhodná slaná voda a následné "nabíjení" na slunci.)
Čemeřice černá - květy této byliny jsou navzdory jejímu jménu bílé. Pomáhá při zaříkadlech, čarodějnice při zaříkávání rozsypávají kousky rostliny kolem sebe. Jelikož způsobuje neviditelnost, je možné i zmizet. Vzpomeňte si na Marušku z pohádky Sůl nad zlato, měla právě takovou květinu =).
Černý bez- má chránit před ohněm,nemocemi a zlými kouzly. Pokud někdo porazí černý bez aniž by zasadil nový čeká ho velká smůla. Nošení černého bezu odráží útočníky všeho druhu. Po zavěšení nad okna a dveře zabraňuje zlu vstoupit do domu. Nošení bezinek chrání před zlem a negativními silami. Keř černého bezu rostoucí poblíž domácnosti napomáhá jejímu klidnému chodu. Bezové dřevo je taktéž výborné na výrobu magických holí. Víno z bezových květů a bezinek pil podle vyprávění Ódin, nejvyšší severský bůh. Nikdo se neopovážil vykácet či vypálit březový kmen. V Dánsku se těšil takové vážnosti, že si ho námořníci pěstovali na svých dvorcích a věnovali mu všemožnou péči. Víno z jeho květů se používá při slavnostech letního slunovratu. Štávu z čerstvých listů lze použít jako uklidňující oční kapky, rozdrcené listy pak jako obklad na řezné rány. Bezinky lze kromě jejich léčebných účinků užít i jako prostředek pro získání modři na barvení rouch.
Česnek - obrana proti démonům

Devětsil
- činí devětkrát silným, léčí rány
Divizna - strašidelná bylina, květina slunovratu
Durman - celá rostlina je prudce jedovatá.Rostlina se sklízí v sobotu za vlády Saturna.Suší se mimo slunce. Kouření durmanu navozuje jasnovidecký tranz.Ve středověku se z durmanu dělávali ,,Létací masti".Při nespavosti si postižený dával durman do bot.
Dub- působí proti kouzlům

Eukalyptus
- rozptyluje uměle nahromaděnou negativní energii v domě (např. po hádce). Používají se jeho listy, které jsou nejčastěji užívány v léčebné magii. Ať už sušené v kadidle, čerstvé vařené ve vodě a uvolňující vonné výpary, nebo jako pokojová rostlina. Stejně dobře působí na nemocné i silice vypařující se z eukalyptového oleje.
Heřmánek- jako svazeček nebo usušený v mističce přináší harmonii do domácnosti.Ve starověkém Egyptě jej ctili jako květ boha slunce.Pokud chceš zahnat smůlu, spaluj heřmánkové květy a mysli na něco pozitivního.

Jablko
- je symbolem nesmrtelnosti. Dále je také známým symbolem lásky, proto je součástí všech substancí, které ji podporují. Polití kořenů jablečnou šťávou je obětí za usmíření stromů při obřadech. Dřevo jabloní je součástí ingrediencí pro dlouhověkost a nesmrtelnost; dále je také mimořádně vhodné pro magické hole. Šťáva jablek nahrazuje krev při obřadech, u kterých je vyžadována. Když rozkrojíte jablko, uvidíte pentagram, proto je tento plod také symbolem ochrany.
Jahoda - pro své obecně léčivé vlastnosti se používají listy, ale především plody, které obsahují vysoký obsah vitamínu C, dále minerály a stopové prvky. Nálev z listů je velmi mírné tonikum, které zbavuje nervozity a pomáhá při žaludečních a střevních potížích. Z listů lze připravit také odvar, který lze používat na afty, infekci ústní dutiny, rány a omrzliny a jako kloktadlo při bolestech krku. O letním slunovratu se pije jahodové víno nebo čaj pro lepší kontakt s nadpřirozenými bytostmi. Jahody jsou zasvěceny Bohyni Matce, proto se přidávají do všech pokrmů určených k její poctě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ruis Ruis | E-mail | Web | 9. prosince 2006 v 22:14 | Reagovat

přečtěte si černý bez a pochopí te ..rius..:-) ha..ha..

2 estel estel | Web | 26. dubna 2007 v 18:46 | Reagovat

velmi zajímavé!! jen mi tu chybí obrázky!! je tu hrozně málo obrázků a váš blog je potom takový "smutný"!! Jinak je to good!! : D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama